Certyfikat SSL a pozycjonowanie strony internetowej

/ / Blog
pozycjonowanie stron gdańsk

Pozycjonowanie Gdańsk a certyfikat SSL

Czym jest certyfikat SSL?

Najprościej mówiąc jest to narzędzie, które zapewnia ochronę witryny internetowej.

Poświadcza również wiarygodność domeny oraz jej właściciela. Certyfikat SSL jest gwarancją zachowania poufności danych rozsyłanych ścieżką elektroniczną. Zastosowanie szyfrowania komunikacji między komputerami pozwala na zapewnienie pełnego bezpieczeństwa. Certyfikat tego typu zawsze jest rejestrowany na daną domenę, obejmuje informację o właścicielu tej domeny oraz jego adresie. Danych nie można samodzielnie zmienić, ponieważ są one zabezpieczone kryptograficznie. SSL jako protokół sieciowy, używany do bezpiecznych połączeń internetowych, uznawany jest za standard szyfrowania na stronach WWW.

Czy warto posiadać taki certyfikat?

Posiadanie certyfikatu SSL oznacza zatem zwiększenie bezpieczeństwa. Za pomocą protokołu sieciowego SSL można szyfrować połączenia do poczty, serwerów czy strony WWW. Takie działania wykazują wysoką skuteczność oraz są proste w obsłudze i instalacji. Z tego powodu certyfikat SSL bardzo szybko zyskuje na popularności. Jego zastosowanie bardzo dobrze sprawdza się również podczas aukcji internetowych, ochronie transakcji w bankowości elektronicznej oraz w płatnościach online. Pozycjonowanie stron Gdynia również jest ściśle związane z tematyką certyfikatu, sprawdź więc jakie korzyści przyniesie Ci SSL:

– szyfrowanie danych – certyfikat SSL potwierdza bezpieczeństwo przesyłania poufnych danych (np. dane naszych klientów w e-sklepie)

– wiarygodność – posiadanie certyfikatu SSL wpływa na zwiększenie wiarygodności naszej strony oraz całej firmy,

– bezpieczeństwo – klient, który korzysta z naszej strony ma pewność, że dane, które nam udostępnia nie wyciekną oraz będą chronione. Bezpieczeństwo w dobie kradzieży danych w Internecie jest sprawą priorytetową i często wpływa na wybory konsumentów.

– renoma oraz świadomość marki – zabezpieczenia SSL wysyłają jasny komunikat do konsumenta – bezpieczeństwo korzystania z naszej witryny oraz zabezpieczenie przesyłanych nam danych to priorytet w Twojej firmie. To również informacja, że jesteś poważnym przedsiębiorcą i współpraca z Tobą to nie kupowanie kota w worku.

Co daje certyfikat przy pozycjonowaniu stron?

Pozycjonowanie stron Gdańsk to gorący temat, każdy właściciel strony WWW chce, aby jego strona znalazła się w TOP 3 wyszukiwań. Ale czy dba w tym o bezpieczeństwo? Jak się okazuje, sam GOOGLE potwierdził, że strony, które posiadają certyfikat SSL są lepiej pozycjonowane – umiejscowione są wyżej w wynikach oraz otrzymują większe wsparcie.

Już w bliskiej przyszłości posiadanie certyfikatu SSL będzie koniecznością dla tych, którzy będą chcieli, aby ich strony internetowe były brane pod uwagę w rankingu Google. Nie od dziś wiadomo, że firma ta w szczególności dba o bezpieczeństwo swoich użytkowników. Chcąc zatem skutecznie pozycjonować swoje strony warto rozważyć przede wszystkim zaopatrzenie się w certyfikat SSL oraz pozwolenie swoim klientom na docenienie naszej dbałości o ich bezpieczeństwo! Pozycjonowanie stron Sopot z certyfikatem SSL przyniesie dużo lepsze efekty.

Nasze frazy: pozycjonowanie stron gdańsk, pozycjonowanie gdynia, pozycjonowanie sopot, pozycjonowanie trójmiasto, agencja seo gdańsk, seo gdańsk, seo gdynia, seo sopot, seo trójmiasto, certyfikat ssl, bezpiecznie pozycjonowanie, pozycjonowanie stron internetowych

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą z nami odnośnie pozycjonowania strony na rynku lokalnym lub ogólnopolskim wyślij do nas zapytanie przez formularz kontaktowy znajdujący się na stronie lub za pośrednictwem live chat dostępnego na naszej stronie.[:]