[:pl]Zasady komunikacji na facebooku.[:]

/ / Blog
marketing szeptany facebook [:pl]

Zasady komunikacji w social media a prowadzenie fanpage facebookowego

Zasady komunikacji na Facebooku to wciąż gorący temat! Na czym opierać swoje działania, aby przynosiły wymierne korzyści? Uchylamy rąbka tajemnicy! 😉

Zasada nr 1 – Zbudowanie grupy zaangażowanych odbiorców jest dużo cenniejsze niż setki biernych użytkowników.

Miliony fanów, tysiące wyświetleń i.. no właśnie, nic poza tym. Często skupiając się na liczbach i statystykach zapominamy, co tak naprawdę jest ważne. Postaw na jakość, nie ilość – 1 zaangażowany i zainteresowany fan przyniesie Ci większe korzyści niż 10 biernych. Przyznajemy, setki polubień na stronie wyglądają imponująca, ale na tym zabawa się kończy. W końcu nie chodzi o ocenę książki po okładce, ale docenienie jej wartościowej treści, którą tworzysz razem ze swoim zespołem!

Zasada nr 2 – Twoja strona to nie ulotka reklamowa! Ogranicz nachalny przekaz produktowy!

„Poświęcam swój cenny czas, aby wejść na facebooka i sprawdzić, co u moich znajomych, a co zastaje? Polubiona w poprzednim miesiącu strona zasypuje mnie reklamami swoich produktów, które do tej pory uważałem za całkiem atrakcyjne.. nie mniej jednak ich ilość jest nie do zniesienia! Naciskam „Nie lubię” i w spokoju scrolluje tablicę dalej.”

To historia z życia wzięta, jak w krótkim czasie stracić dużą ilość fanów! Wystrzegaj się tego, raz stracony fan może już nigdy do Ciebie nie wrócić i pociągnąć za sobą falę niezadowolonych facebookowiczów. W końcu nie bez powodu mówi się, że Polscy fani Facebook’a to jedni z najbardziej wymagających! Ogranicz treści reklamowe, zainteresuj swojego fana, zaoferuj mu wartościową treść w zamian za jego uwagę. Co proponujemy? Prowadzenie konkursów facebook, ciekawostki z branży oraz przydatne porady. Prowadzenie fanpage’a/strony na facebooku to prawdziwa sztuka!

Zasada nr 3 – Zwiększenie świadomości marki może przełożyc się na sprzedaż – ale nie to powinno być priorytetem Twojej strony!

Jeśli uważasz, że facebook generuje natychmiastowe zyski to pora sprawdzić czym jest prowadzenie kampanii AdWords. W dzisiejszych czasach coraz częściej wydaje się, że jeśli nie ma Cię na facebook’u to nie istniejesz. Dlatego prowadzenie strony na facebooku i zaistnienie w świadomości odbiorców jest tak ważne! Bądź aktywny w wirtualnym świecie, przypominaj o swojej firmie, zaznaczaj swoją obecność w świecie Twojego potencjalnego klienta. Dbaj o opinie na facebook’u, niech Wasz pozytywny wizerunek niesie się dalej. Jeśli w odpowiednim stopniu zadbasz o uświadomienie klientów o istnieniu Twojej firmy oraz o najwyższej jakości Twoich produktów/usług to możesz być pewny, że w sytuacji zapotrzebowania na nie, sięgnie po kontakt do Was!

[:]