MARKETING SZEPTANY (WOMM)- MARKETING NA FACEBOOK CO WARTO WIEDZIEĆ?

SOCIAL MEDIA MARKETING FACEBOOK I INSTAGRAM

Marketing szeptany – to nic innego jak kreowanie opinii na forach internetowych, których głównym zadaniem jest dotarcie do odbiorcy z konkretnym przekazem o charakterze marketingowym lub reklamowym, używając do tego celu bezpośredniej informacji przekazywanej ustnie. Do sposobów rozpowszechniania informacji w zakresie marketingu szeptanego, zaliczamy zarówno bezpośrednią rozmowę jak i opowiadanie o produkcie.

Działania marketingu szeptanego są realizowane np. poprzez zlecanie konkretnym osobom opowiadania o danym produkcie czy też zachęcania do jego zakupu w zamian za jego użytkowanie.

Wybór najskuteczniejszego sposobu, odpowiednie dopracowanie całej kampanii oraz kompetentni specjaliści w tej dziedzinie – wszystkie te aspekty są kluczem do sukcesu we wzroście sprzedaży danego produktu czy też usługi.

Cele marketingu szeptanego

Aby dokładnie dobrać i zaplanować działania marketingu szeptanego, musimy zastanowić się jaki jest nasz cel. Głównym celem marketingu szeptanego jest zwiększenie sprzedaży produktów czy też usług. Jednak wśród celów pobocznych może być także stworzenie pozytywnego wizerunku firmy, produktu lub usługi w sieci, czy też pozyskanie większej popularności strony.

Etapy kampanii marketingu szeptanego

 • Baza medialna – czyli przygotowanie listy grup, stron, kont i artykułów w sieci, na których można promować dany produktu
 • Strategia działania – czyli wybór skutecznej metody oraz zaplanowanie działań jakie należy wykonać
 • Zapoznanie się ze strategią – zapoznanie się specjalistów, biorących udział w kampanii, z planem działania, tak, aby każdy z nich mógł zrealizować swoje zadaniem
 • Realizacja kampanii marketingu szeptanego – wykonanie wszystkich zaplanowanych działań , analiza uzyskanych wyników, a także podjęcie kolejnych działań, które poprawią jej skuteczność

Aby dobrze przeprowadzić kampanię marketingu szeptanego, trzeba posiadać pewną wiedzę, doświadczenie i przede wszystkim znać metody marketingu szeptanego. Tylko spełnienie takich warunków może przynieść pożądany efekt.

Jak dowiadujemy się z badań, przeprowadzonych przez ekspertów, aż 90% konsumentów, przed ostateczny wyborem i zakupem określonego produktu szuka opinii na jego temat. Natomiast tylko 14% konsumentów kieruje się reklamą podczas zakupów. Świadczy to o tym, iż marketing szeptany cechuje się naprawdę wysoką wiarygodnością, dlatego też przedsiębiorcy coraz częściej wybierają taka formę długotrwałej reklamy.

Marketing szeptany jest jedną z najtańszych form reklamy, mającej zasięg globalny. Wpisy na forach czy w innych wątkach tematycznych zbyt szybko nie znikają, a ponadto nie ponosi się żadnych kosztów za ich publikacje. Zdarza się nawet, że temat na forum po kilku miesiącach ożywia się i wciąż kontynuowana jest rozmowa o konkretnych produktach.

Korzyści płynące z działań marketingu szeptanego (WOMM MARKETING):

 • popularność danego produktu, usługi czy tez całej marki
 • wzrost sprzedaży
 • szybkie tempo rozpowszechnienia reklamy
 • stosunkowo niskie koszty realizacji kampanii
 • rozgłos o produkcie lub marce w zasięgu globalnym
 • bezpośredni kontakt z konsumentem
 • możliwość oceny potrzeb konsumentów na podstawie ich wypowiedzi

To tylko niektóre zalety płynące z działań marketingu szeptanego. Wszystkie wskazują na to, że warto stosować tę formę reklamy. Wystarczy jedynie zrobić to w sposób umiejętny.

Przygotowując tego typu działania należy jednak pamiętać, aby spełnić jedną podstawowa zasadę. Reklama produktu nie może być zbyt nachalna. Posty muszą być w 100% naturalne i proste. Powinny być tworzone w taki sposób, jakby pisał je ktoś, kto chciałby pochwalić się nabytym produktem. Posty typowo profesjonalne , rzeczowe lub zawierające reklamę są odbierane zazwyczaj bardzo negatywnie przez czytelników i jednocześnie konsumentów. Aby nie uzyskać odwrotnego efektu niż byśmy chcieli, najlepiej jest powierzyć to zadanie specjalistom.

Profile od dawna zarejestrowane na wielu forach, mnóstwo postów na koncie, a przy tym doświadczenie w tworzeniu wiarygodnej treści.

Jeśli jesteś zainteresowany obcojęzycznymi lokalizacjami opinii na forach internetowych, napisz do nas w celu ustalenia szczegółów.

Nasze frazy: marketing szeptany opinie, marketing szeptany w internecie, marketing szeptany anglia, marketing szeptany po angielsku, UK, marketing szeptany niemcy, kampanie szeptane, naturalny marketing szeptany.